Program konferencji Przestrzenie przekładu 8

Z przyjemnością prezentujemy program konferencji naukowej Przestrzenie przekładu 8, która odbędzie się w dniach 19-20 października 2023 roku. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w Katowicach, w budynku Wydziału Humanistycznego przy ulicy Uniwersyteckiej 4.

W ramach obrad plenarnych będzie można wysłuchać wystąpień prof. dr hab. Jerzego Jarniewicza z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr hab. Elżbiety Skibińskiej z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. dr hab. Piotra Fasta z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pierwszego dnia konferencji odbędą się także obrady sekcji: przekład artystyczny, przekład specjalistyczny, przekład: zagadnienia ogólne, przekład ustny i audiowizualny oraz nowe technologie w przekładzie.

W piątek zapraszamy na obrady sekcji: przekład artystyczny, tłumacz i jego dzieło, dydaktyka przekładu. Tego dnia będą miały miejsce także obrady sekcji studenckich.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem oraz do udziału w spotkaniach na platformie Teams.