Fotorelacja z konferencji „Przestrzenie przekładu 8”

Fotografia widowni podczas konferencji naukowej Przestrzenie przekładu 8

W dniach 19–20 października 2023 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się już ósma edycja Konferencji Naukowej „Przestrzenie przekładu”. Jak w poprzednich latach, konferencja przyjęła formę hybrydową, umożliwiając pełne uczestnictwo w konferencji zarówno osobiście, jak i zdalnie.

Wśród uczestników mieliśmy zaszczyt gościć wielu tłumaczy oraz badaczy przekładu, reprezentujących różne ośrodki naukowe, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. W programie tegorocznej edycji znalazło się aż 75 referatów!

W ramach obrad plenarnych mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładów profesora Jerzego Jarniewicza, profesor Elżbiety Skinińskiej oraz profesora Piotra Fasta.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za wsparcie i aktywny udział w tym wydarzeniu naukowym! Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z tegorocznej edycji oraz krótkiej galerii zdjęć z wydarzenia.